Son Yazılar
Anasayfa » Tanıtım Yazısı » Yabancı Dizi Reytingleri

Yabancı Dizi ReytingleriYabancı dizi filmlerinin reytingleri aslında çok fazla anlaşılamamaktadır. Çünkü hemen hemen tüm ülkelerde yayımlandığı için bu reytingleri bir araya getirmek imkansız bir şeydir. Bundan dolayı da yabancı dizilerin reytinglerinin çok fazla bir önemi kalmamaktadır. Bunun yerine dizilerin geri dönüşleri daha da önemli bir hale gelmektedir.
Dünya genelinde izlenen, iz bırakmış yabancı yapım diziler bulunmaktadır. Bu diziler belirttiğim gibi dünya genelinde izlenmiş ve halen de izlenmekte olan, kiralık aşk son bölüm izle iz bırakmış dizilerdir. Bu dizilerin en büyük özelliği senaryosunun, oyunculuklarının, kurgusunun, kalitesinin ve çekimlerinin kusursuz seviyede olmasıdır diyebilirim. Yani çok üst düzey bir ekibe sahip olan yabancı yapım diziler hemen hemen tüm dünya genelinde izlenir hale gelmiştir. Dizi sektörü özellikle de son senelerde oldukça gelişmiştir. Hal böyle olunca da dizi yapımcıları dizi ekibi için oldukça büyük meblağlar ortaya koymuş ve dizilerin daha çok izlenmesi, daha çok gelir getirmesi için adeta ellerinden geleni yapmışlardır.
Yabancı yapım dizilerin oyuncuları da en az dizi kadar kaliteli ve üstün yeteneklidir diyebilirim. Yani bu dizilerde oyunculuktan tutun da kameramana kadar her şey kusursuz olması gerekmektedir. Bu şekilde kusursuz olsun ki tüm dünyada izlenebilsin kırgın çiçekler son bölüm izle şeklinde düşünen dizi yapımcılarının dediği de olmuş gibi gözüküyor. Kalitesi artan diziler geçen sezonlara göre daha fazla izleyici sayısına ulaşmıştır.
Yabancı yapım dizilerin de kendi çaplarında birtakım zorlukları, birtakım sıkıntıları bulunmaktadır. Bu zorluklar ve sıkıntıların en büyüğü ise bence hiç kuşkusuz dizinin kusursuz bir görünüm kazanması, dizide çekim hatalarının bulunamaması gibi şeylerdir. Eğer dünya çapında çekilen bir dizide basit bir çekim hatasının olması o dizi hakkında olumsuz düşünceleri sürekli olarak akılların bir köşesinde bulundurur. Bundan dolayı da yabancı yapım dizilerin en büyük sorunu ve sıkıntısı çekmekte oldukları dizide hiçbir çekim hatasının bulunmaması ile oyuncunun profesyonel bir görünüm elde etmesidir.
Yabancı yapı dizi sektörü Türk yapıma göre daha gelişmiştir diyebilirim. Bunun en büyük sebebi ise yabancı yapım dizi sektörüne daha büyük yatırımlar yapılması ve bu dizilerin tüm ülkelere yönelik olmasıdır.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*