Son Yazılar
Anasayfa » Tanıtım Yazısı » Teamviewer

TeamviewerGüvenli bir şekilde uzaktan erişimi sağlamak isteyenlere, yani başka bir bilgisayara, cihaza bağlanmak, görüntülemek isteyenlere yönelik bir program Teamviewer. Kurulum gerektirmeyen bir program olduğundan pek çok şirket ve şahıslar tarafından tercih edilen bir program.

Teamviewer programını kullanabilmeniz için her iki cihazda da yüklü olmalıdır. Program cihazının için bir ID oluşturur ve bu ID’leri kullanarak diğer cihazınıza bağlanırsınız. *Yüklemek için internet sitesi üzerinden kendi işletim sisteminize uygun olan kurulum dosyasını indirmeniz yeterlidir. Kurulum dosyası olan .exe dosyasını açtığınızda program çalışır. Program gerçek zamanlı olarak bağlanır. Bu sayede toplantılara, sunumlara katılabilirsiniz. Sohbet veya görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Ya da arkadaşınıza yardım etmek istediğiniz konuda bağlantıyı sağlayarak yardımcı olursunuz. Yanınıza almayı unuttuğunuz sunumuza uzaktan erişerek sunum yapabilirsiniz. Veya aynı şekilde projelerinizi yanınızdaki cihazınıza indirebilirsiniz.

Programı kişisel olarak ücretsiz kullanabilirsiniz. Yalnızca belirli sürelerde bağlantı kesilir ve yeniden bağlanarak görüşmelerinize devam edebilirsiniz. Firma olarak 7/24 cihazlarınıza bağlayarak gerektiğinde çalışanlarınızın bilgisayarlarını kontrol edebilir veya gerekli durumlarda evden çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Kısaca Teamviewer programı Hayatınızdaki zorlukları aşmanızda yardımcı olabilecek bir program.

Adobe Photoshop

*

Günümüzde telefonların gelişmesiyle, kamera modellerinin artmasıyla fotoğraf çekebilmek artık çok kolay oldu. Kamera fiyatları uygun hale gelmesiyle bir kamera sahibi olarak veya telefonlarımızda bulunan kameraları kullanarak her an her yerde fotoğraf çekebiliyoruz. Bunları profesyonel çekim yapılmış haline getirmek için de Adobe Photoshop var.

Adobe Photoshop ile fotoğrafa dair tüm işlemleri yapabilirsiniz. Kırpma, döndürme gibi basit işlemlerin yanı sıra, kırmızı renk olarak çıkan gözlerinizi düzeltebilir, cildinizi kusursuz bir cilt olarak gösterebilirsiniz. Saç renginizi değiştirmek istediğinizde teninize yakışan rengi bulabilirsiniz. Makyajsız olan fotoğrafları makyajlı çekilmiş gibi yapabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz manzara fotoğraflarını daha çekici, canlı renklere dönüştürebilir, isterseniz de profesyonel çekim olan HDR (High Dynamic Range, Yüksek dinamik aralığı) çekime dönüştürebilir veya HDR tonlama özelliği ile HDR çekim gibi yapabilirsiniz.

Program herkesin kullanması için eğitim videoları içerir. Ayrıca video izleme sitelerinde yararlanabileceğiniz videolarda yer almaktadır. Resmi sitesinde yayınlanan son sürüm Adobe Photoshop CC’yi 30 günlük deneme süresi ile kullanabilirsiniz. Adobe hesabı oluşturarak giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Mhotspot

*

Mhotspot programı ile bilgisayarınızı Wi-Fi noktası haline getirerek diğer cihazlara internet sağlayabilirsiniz. Mhotspot* programını kullanmak için öncelikle;* bilgisayarınızın ağ merkezini sağ tıklayarak ağ ve paylaşım merkezi’ni aç kısmını tıklıyoruz. Ve daha sonra özellikler kısmındaki paylaşım sekmesine geçiyorsunuz. Yanında kutucuk olan* diğer kullanıcıların bilgisayarınıza bağlanmasını izin veren kutucuğunu işaretliyoruz. Sonra indirdiğimiz kurulum dosyası açarak programı çalıştırıyoruz ve kendimiz bir wi-fi adı, şifresi vererek hotspot noktası oluşturmuş oluyoruz.

Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemleri için yazılmış olan Mhotspot program ile bilgisayarınızı çok sayıda akıllı telefonlara, tabletlere, Ipad’e internet sağlamak için dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarınızı kablosuz ağ bağlantısı hotspot noktası haline getirebilirsiniz.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*