Son Yazılar
Anasayfa » Tanıtım Yazısı » Retrica Android ve iOS Fotoğraf Çekme Uygulaması

Retrica Android ve iOS Fotoğraf Çekme UygulamasıYaşadığımız günlerde gördüğünüz üzere hızla yaygınlaşan akıllı mobil cihazların kullanımının artması ile yeni bir güne uyandığımızda sürekli yepyeni uygulamalar ile karşılaşmaktayız. Kullandığımız telefonda hiç şüphesiz en çok kullandığımız araçlardan birisi kamera kullanımıdır diye düşünüyorum. Çünkü yaşadığımız her anı fotoğraflama isteği ortaya çıkmaktadır. Bu isteğin sonuçları olarak büyük bir hızla yaygınlaşan ve telefonun ön kamerasını kullanılarak yaptığımız çekim Selfie tabiri ile tanımlanmaktadır. Bunu üzerine yazılım şirketleri en çok kullanılan olabilmek için fotoğraf çekme uygulamaları üretip piyasaya sürmek için rekabet içerisine girmişlerdir. Bu rekabetten başarıyla çıkmayı başaran Retrica Android resim çekme uygulaması en çok kullanılan çekim aracı olmayı başarmıştır. Konuyu daha fazla dağıtmadan uygulamanın tanım ve özelliklerinden bahsedelim.

Retrica Nedir?

Uygulama son zamanlarda popüler hale gelen ve büyük bir hızla yaygınlaşan Retrica fotoğraf çekme uygulamasıdır. Çektiğimiz fotoğraflara efektler ve renklendirme işlemi yaparak görünümünde çok büyük değişimler sağlamaktadır. Resimlerin üzerinde sunduğu özellikler sayesinde farklı tasarımlar yapıp sevdiklerinizle paylaşabilme imkânı sunar.

Retrica Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı yüklediğimizde ilk deneyim yaşayanlar için hemen nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verelim. Fotoğraf çekimine başlamadan önce ister filtreyi önceden seçebilir ya da filtresiz çekim yapıp daha sonra isteğe göre beğenilen kolâjlar kullanım sağlanabilir. Profesyonel çekimler yaparak harika görüntüler elde edebilmeniz için vintage modu ile fotoğraflama yapabilirsiniz. Uygulamanın içerisinde kullanılan kolâjların 25 âdeti ücretsiz diğer 55 adet filtreleme seçeneği ücretli olarak hizmet vermektedir. Retrica iOS sürümünde de aynı özelliklere sahip olup kullanımında herhangi bir değişiklik olmadan kullanım hizmetinden faydalanın.

Uygulama Android ve iOS platformlarında uyumlu olarak çalıştığını sadece cep telefonlarında değil tabletlerde de kullanabileceğinizi bilmenizde fayda var. Tamamen ücretsiz olup indirson.com bilgisayar programı ve mobil uygulama sitesinden indirme yapabilirsiniz. Artık sizlerde uygulamayı kullandığınız cihaza yükleyip fotoğrafların düzenleme ayarlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirin. Mükemmel görüntülere sahip olabilmek için istenmeyen görüntüleri temizleyip yepyeni renklendirme çalışmaları ile resimlerinize renk katabilirsiniz.

Retrica Viewer Uygulaması Özellikleri

* Ön ve arka kamera desteği

* Kolaj ve efekt ekleme seçenekleri

* Zamanlayıcı ayarı ile çekim zamanını ayarlayıp fotoğraf karesinde çeken kişinin de bulunması sağlanabilir.

* Resimlere kenarlıklar ekleyerek daha güzel bir görünüme getirin.

* Filtreleme yaparken kararsız kaldığınız durumlarda rastgele filtre ekle butonundan faydalanın.

* Çekilen görüntülerin Retrica albümüne ve Galeri albümünüze otomatik ekleme sağlar.

* Facebook, Twitter, Instagram ve diğer popüler paylaşım siteleri ile uyumlu çalışma sağlar.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*