Son Yazılar
Anasayfa » Tanıtım Yazısı » Almanyada PDF Yasağı

Almanyada PDF YasağıAdaletler ülkesi olarak da nitelendirebileceğimiz Almanya, aldığı yeni kural ile birlikte yeniden gündeme Sex hikayeleri oturmayı başardı. Hükümet tarafından alınan yeni bir yönetmeliğe göre, erotik içeriğe sahip olan E-Kitap’ların satışı sadece gece 22:00 ile 06:00 saatleri arasında yapılabilecek. Bu saatler dışında satış yapan veya satış yapmaya çalışan illegal kişi ve kuruluşlar ise, çeşitli cezalar ile cezalandırılacaklar.
Daha önceden de Almanya, benzeri bir uygulama ile 2002 yılında erotik sinema filmlerine benzer bir kısıtlama getirmişti. Bu kısıtlama ile de, Seks hikayeleri içerikli filmler sadece aynı saat dilimleri arasında izlenime sunuluyordu. Bu konu ile ilgili bir kesim her ne kadar eleştiri yapsa da Gençleri Koruma Derneği bu işin en büyük destekçilerinden birisi. Şuan için karardan herhangi bir cayma olmayacağını belirten Dernek Başkanı, bu faaliyetin kesinlikle aktif edileceği, ancak nasıl işleyeceği ile ilgili herhangi bir fikirlerinin olmadıklarını belirtti.
Şuan için ortada olan tek fikir, bu kitapların sansürlü kategorisinde yayınlanması ve belirlenen saatler içerisinde görünürlükten kalkması yönünde oldu. Yine de bu tür bir önlemin yeterli olamayacağını belirtenler olduğu için ülke halen Sex hikaye daha iyi fikir arayışları içinde. Ayrıca bu uygulamanın ne zaman işlevsellik kazanacağı ile ilgili de bir bilgi paylaşılmış değil. Bu kuralı ihlal eden kişilere de caydırıcılık yönünün güçlü olması nedeniyle 50.000 Euro’ya varan para cezaları verilecek.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*